Lindude Kuningas

Kotkas kui lindude kuningas. Võimas ja väärikas, suursugune ja usaldusväärne. Viljandimaa vapil on samuti kotkas sinisel taustal tiivad laiali ja küünised haaramas. Kotkas on piisavalt võimas sümbol et olla paljude riikide vapil.

Kotkas on pildi keskmes, ta sümboliseerib julgust, vaimset kasvu, tõde, sisemist rahu ja elujõudu. Kotkast on peetud juba sajandeid pühaks linnuks, kes ammutab oma väe õhus lennates. Kotkal on terav nägemine ja seega ka sinul teravnevad sisemised tajud. 

Kotkas on seotud õhu elemendiga. Õhku seostatkse meie enda vibratsioonidega elus. Õhk on seotud meie usuga ja annab märku, et peaksime veel tegelema enda teatliku arenemisega ja kasvuga. Eks meie eluülesanne ongi siin elus õppida, areneda ja kasvada. 

Kotkas on laskunud murdunud männipuule nagu kuningas oma riigis. 

Mänd on teada tuntut küllust ja rikkust sümboliseeriv taim. Männi eeterlik õli on südametšakra tervendaja.

Mändi peetakse ka pikaealisuse ja sitkuse sümboliks, aga antud juhul on männipuu murdunud. Elus on selline ajajärk, kus on transformatsioon, muutused, sünd ja surm. Linnud lendavad lõunasse ja kotkas jälgib neid teraselt pilguga. 

Domineerib pruun ja taevasinine toon. Pruun on, võrreldes sinise õhuelemendiga maine maaelement. Maine ja asjalik, kus ongi olusel kohal igapäevaelu, hakkamasaamine, mugavus ja heaolu, küllus ja jõukus. Sel maalil valitseb võrdselt maine ja taevalik vaimne. 

See maal on ühtpidi seisev, murdunud meelega, elu kulgu teiste lendu jälgiv. Nagu elu seisak, aga see on ainult ajutine. Männist saab mööbel või küttepuu, kotkas tõuseb taas lendu ja ta jääb endiselt väärikaks lindude kuningaks. 

12 lindu- 12 kuud, 12 sodiaagimärki, 12 tundi, 12 põhilist olümpia jumalat, 12 apostlit piiblis jne 12 reguleerib ruumi ja aega, see tähendab kosmose toimimist. Nr 12 on märgatud ka palju religioossetes ja vaimsetes kirjutistes ja traditsioonides. 

Mantra ehk taotlus selle maali ees olles – Ma luban endal lihtsalt olla ja jälgin kuidas elu keeb ja kihab mu ümber. Ma olen hetkes, aga ma ei kaota valvsust. Ma puhkan välja elu sagimisest ja see on mulle lubatud. Ma luban endal olla niisama süümepiinadeta, sest ma tean, et toimub transformatsioon. Vaimne muutumine ning kasv ja seda lihtsalt olles. Ma luban enda vaimsel füüsilisel kehal terveneda ja taastuda. Ma alistun sellele hetkele oma elule. Ma säilitan rahu, tasakaalukuse ja väärikuse. 

Samas seerias...

Maali info

Akrüül. Lõuend puidust raamil.
Maali suurus 90 x 70 cm
Aasta 2020
Hind: 200 €

Soodushind 120.-

Tellimine

Maali tellimiseks võta ühendust e-maili või telefoni teel.