Maskiga karu

290,00 

Laos

Kirjeldus

2022 aastal valiti pruunkaru aasata loomaks ja sellepärast jõudis Eesti suurim kiskjaline minu maalidele. Toitumiselt on karu kõigesööja ning valdava osa toidust moodustavad mitmesugused marjad, seened, seemned ja putukad. 

Sageli kujutatakse karu vappidel, kus see sümboliseerib võimu ja jõudu. Näiteks on karu Berliini sümboliks ja vapiloomaks. Isegi Berliini filmifestivali auhindadeks jagatakse karukujukesi. Teised tuntud linnad, kelle vapil on karu, on näiteks Madrid ja Bern.

Karu on Soome rahvusloom.

Karu on rikkuse, tervise, headuse ja viljakuse sümbol. Karu on tõeliselt vägev hingeloom ja väljendab oma jõu ja tugevuse kõrval ka sügavat sidet maa ja loodusega.

Roosaka uduga kasemets ja ettevaatlik karu imestuses uudistamas. Mida ta näeb jääb iga vaataja otsustada. Võib olla üks kord vaadates näeb ühte ja teine kord teist asja või elamust. Mask on karul hooletult heidetud üle õla, kas kanda maski või mitte. Nagu libakaru, kes võib muutuda kelleks tahes. Ka muistendites võib karu olla nõiutud inimene. 

Kaske austati viljakuse ja naiseliku alge tõttu.  Maailmapuuna tuntakse kaske paljude soome-ugri rahvaste pärimuses. Mokshadel seob kask kolme maailma: tema juured ulatuvad maa-alusesse surnute ja esiisade ilma; latv müütiliste kaitsjate ilma; tüvi asub maapealses ilmas, ühendades kaitsehaldjate ja esiisade maailma. Kask esineb müütilistes loomislauludes. Müütilistes lauludes kujutatakse kaske vägeva vana puuna, mille ümber liiguvad taevakehad ja okstel siravad tähed. 

Mantra

Olen loomises ja liikumises. Minus on karu jõudu ja head tervist. Mul on tugev side looduse ja maaga. Ma liigun vabalt kõigis universumi ruumides. Ma näen. 

Akrüül, segatehnika. Maal puidust raamil.
Maali suurus 70 x 90 cm
Aasta 2022

Lisainfo

Mõõtmed 70 × 90 × 5 cm